Psichoterapija
Vienas iš pagrindinių psichologinių gydymo metodu yra gydymas psichoterapija. Psichoterapija (kilęs iš graikų kalbos ψυχοθεραπεία, psychotherapía žodis reiškia sielos gydymas) tai yra psichinių, emocinių ir psichosomatinių sutrikimų bei ligų gydymas psichologinių metodų visuma, taikant žodinę (verbalinę) ir kitokią – nežodinę (neverbalinę) komunikaciją. Psichoterapija – tai nemedikamentinis psichologinio gydymo būdas, kuriuo siekiama palengvinti kliento esamą emocinę būklę ir suteikti pagalbą, stengiantis įtakoti ar pakeisti tokias asmenines savybes ir elgesį, kurie trukdo normaliam funkcionavimui, neleidžia realizuoti kliento vidinį potencialą ar kurti sveikus tarpusavio santykius.
Psichoterapeutas
Psichoterapija teikia specialistas – psichoterapeutas, kuris gali būti arba psichologas (psichologas – psichoterapeutas), arba gydytojas (gydytojas – psichoterapeutas). Tradiciškai gydytojas dažniausiai būna psichiatras, bet nebūtinai – tai gali būti gydytojas neurologas ar kitas gydytojas. Mūsų komandoje dirba ir psichologas – psichoterapeutas ir gydytojas – psichoterapeutas.
Kokia psichoterapija man tinka?
Pasaulyje yra daug įvairiausių psichoterapijos mokyklų ir jų taikoma psichoterapija yra veiksminga. Tačiau dažnam iškyla klausimas kokios psichoterapijos rūšies psichoterapeutas man būtų tinkamas?
Pasaulyje – tame tarpe ir Lietuvoje yra paplitusios šios populiarios psichoterapijos rūšys:
– psichoanalizė
– kognityvinė-elgesio terapija (KET)
– bihevioristinė psichoterapija
– psichoanalitinė-psichodinaminė psichoterapija
– egzistencinė-humanistinė psichoterapija
– tranzakcinė analizė
– geštalt terapija
– psichodrama
– neurolingvistinis programavimas (NLP)
Veiksminga psichoterapija labai priklauso nuo gero psichoterapeuto ir kliento ryšio (psichoterapinio ryšio), asmeninio ir filosofinio suderinamumo, kliento motyvacijos ir atsakingumo, sistemingo ir kruopštaus psichoterapinio darbo.
Psichoterapija ir jos gydymo procesas
Psichoterapijos procesas – tai ilgas psichoterapeuto ir jo kliento bendras darbas, paremtas dviejų žmonių pasitikėjimu, pažinimu, santykių atvirumu bei mokymusi. Jei Jūs išmoksite kurti visaverčius santykius su vienu žmogumi, tai, remdamasis savo patirtimi, Jūs galėsite kurti santykius ir su kitais žmonėmis. Psichoterapija gali būti veiksminga įvairiems klientams – turintiems visokių gyvenimo sunkumų ir problemų, sergantiems įvairiomis ligomis, turintiems psichikos sutrikimų, poroms, šeimoms ir vaikams. Psichoterapinės pagalbos trukmė gali būti labai įvairi: trumpalaikės psichoterapijos trukmė 15 – 30 susitikimų, ilgalaikės psichterapijos trukmė – nuo 30 iki kelių šimtų sesijų. Kad prasidėtų rimtesni pokyčiai, reikia mažiausiai 5 – 7 susitikimų. Kai kuriems psichikos sutrikimams paprastai yra reikalinga ne tik psichoterapija, bet ir medikamentinis -psichofarmakologinis gydymas vaistais, todėl dirbant su psichologu dažnai reikalinga ir psichiatro konsultacija. Nepaisant to, keleto susitikimų kartais pakanka tam, kad būtų palengvinta emocinė būklė ir pakoreguotos Jūsų reakcijos tam tikrų probleminių situacijų metu. Svarbu suprasti, kad viskas labai individualu ir priklauso nuo problemos sunkumo, Jūsų aktyvumo, motyvacijos ir nusiteikimo psichoterapiniam darbui. Psichoterapeutas yra tik palydovas šiame kelyje, patikimas, pastovus ir dėmesingas.
Psichoterapija ar medikamentinis gydymas
Daugelį lengvo ar vidutinio laipsnio sutrikimų galima išgydyti be vaistų – t.y vien psichoterapija. Tačiau sunkesnių sutrikimų atvejų yra reikalinga, o kitais atvejais ir būtina medikamentinė pagalba.
Žodinis ir medikamentinis gydymas turi savo vietą terapiniame procese. Dažnai didžiausias efektyvumas pasiekiamas balansuotai derinant abu šiuos metodus.
Psichoterapeutas Vilniuje
Mūsų komandoje Vilniuje yra ir psichologas – psichoterapeutas ir gydytojas – psichoterapeutas. Mūsų specialistų Vilniuje bei internetu (per Skype) yra teikiama psichoterapeuto konsultacija ir gydymas psichoterapija. Susisiekite su mumis ir sutarsime Jūsų psichoterapijos sesijos laiką.