Nerimas

Nerimas – tai subjektyvus nemalonus išgyvenimas dažnai apibūdinamas kaip ateities baimė, kuomet priežastis yra neaiški, neadekvati ar nelogiška arba klientas situaciją interpretuoja neteisingai, dėl ko ir kyla nerimas. Nerimas gali turėti ir objektyvias priežastis ir tinkamas jų išsiaiškinimas bei sprendimo variantų aptarimas gali reikšmingai jį sumažinti. Daugiau apie nerimą.
Nerimo sutrikimai – jų pagrindinis simptomas nerimas, kurio pasireiškimas nėra sukeltas aiškiai apibrėžtos išorinės situacijos. Dažnai kartu su nerimu būna ir depresija. Dažniausi nerimo sutrikimai yra panikos ir generalizuoto nerimo sutrikimas. Panikos sutrikimas. Tai yra pasikartojantys stipraus nerimo (panikos) priepuoliai, kurių metu dažniausiai būna staiga ir neprognozuojamai užeinantis širdies plakimas, skausmas krūtinėje, smaugimo pojūtis, svaigimo pojūtis ir jausmu kad aplinka arba aš pats tampa nerealūs, nutolę, kaip ne iš šio pasaulio. Kartu  būna mirties baimė, savitvardos praradimo ar išprotėjimo baimė. Priepuoliai dažniausiai trunka kelias minutes, o kartais ir ilgiau. Dažnai šie neprognozuojami priepuoliai sukelia baimę būti viešose vietose ir kitokį vengiantį elgesį. Generalizuoto nerimo pagrindinis simptomas „laisvai plaukiojantis“ nerimas, iš pirmo žvilgsnio nesusijęs su jokiomis konkrečiomis situacijomis. Dažniausiai būna nuolatinis nervingumas, vidinis virpulys, raumenų įtampa, prakaitavimas, galvos svaigimas, širdies plakimas ar silpnumas, nemalonūs pojūčiai skrandžio srityje. Kartu dažnai baiminasi, kad pats žmogus ar jo artimieji susirgs ar pateks į kokią nemalonią situaciją, būną ir įvairiausių kitokių baimių ar nuojautų. Dažnai tokių pacientų aplinkoje yra nuolatiniai neigiamą įtaką ir stresą sąlygojantys veiksniai.

Fobijos

Fobija (iš graikų k. φόβος – „baimė“) – stipri, nepaliaujama ir nepagrįsta daiktų, veiksmų, žmonių ar situacijų baimė. Pagrindinis šio liguisto nerimo simptomas yra perdėtos pastangos išvengti bijomo dalyko.
Fobija diagnozuojama kai baimė yra nekontroliuojama arba trukdo kasdieniniam gyvenimui.

Sunkios psichinės būklės

Čia aprašomos sunkesnio registro psichinės būklės bei atminties sutrikimai.