Psichologo pagalba
Kada yra reikalinga psichologo pagalba?
Dažnai sudėtingais gyvenimo momentais mums neužtenka jėgų ir objektyvumo tinkamai susiorientuoti patiems ir tuomet yra reikalinga psichologo pagalba. Netektis, skyrybos, gyvenimo posūkis, ydingi santykiai, įtampa, stresas – įvairiausios priežastys gali paskatinti kreiptis psichologo pagalba. Jeigu jaučiate, kad reikalinga psichologo pagalba, neišsigąskite to: tai visiškai nereiškia, kad jūs išprotėjote ir, kad kiti manys, kad jūs – esate kitoks. Kiekvienas suaugęs žmogus gali prisiminti situaciją, kai patyrė tokią stiprią vidinę įtampą, kad nustojo kovoti savarankiškai ir būtent tada atsirado minčių, jog reikalinga psichologo pagalba. Mes ramiai priimame tai, kad ligoniui ar vaikui gali būti reikalinga psichologinė pagalba ir palaikymas: mūsų supratime – tai silpnas ir beginklis žmogus. Tačiau ir mūsų gyvenime mes turime įveikti daugybę sudėtingų situacijų. Tam reikia ir psichinių, ir fizinių jėgų, ir stiprybės. Kai to nepakanka, mes jaučiamės bejėgiai ir silpni. Nenuostabu, kad tuo momentu žmogus patiria didelį stresą. Bejėgiškumo jausmas gali slopinti savigarbą, žmogus gali pradėti elgtis destruktyviai. Kai jau akivaizdžiai matomi šie simptomai, mes pradedame suprasti, kad reikia kažką skubiai daryti. Stresas gali būti įvairių formų: nuo beviltiškų bandymų atsipalaiduoti iki ieškojimų pagalbos ir paramos iš giminaičių. Kartais noras atsipalaiduoti veda žmones link priklausomybės nuo narkotinių medžiagų. Kreipimasis į artimus žmones dėl palaikymo deja ne visada yra veiksmingas. Noro padėti nepakanka,o giminių, draugų bei pažįstamų patarimai yra nenaudingi . Kartais jie gali būti net ir klaidingi. Situacijos reikalauja psichologinių žinių ir įgūdžių, todėl reikalinga profesionalaus psichologo pagalba. Tokiais atvejais vienintelis teisingas sprendimas – kreiptis į psichologine pagalba pas specialistus – psichologus. Kai pagaliau mes supratom, kad reikalinga pagalba, dažnai atsiranda tikėjimas, kad galima išspręsti problemas be pašalinės profesionalios psichologo pagalbos. Pats sau psichologas – yra pavojingas užsiėmimas. Profesinė patirtis rodo, kad patyręs emocinį skausmą žmogus praktiškai negali tinkamai suprasti ir įvertinti situaciją. Tai yra praktiškai neįmanoma. Ypač tais atvejais, kai tai yra ne tik psichologinės problemos, bet ir lydinti psichikos liga. Todėl pasireiškusius negalavimo simptomus būtina atidžiai juos išnagrinėti ir pamąstyti apie atitinkamą sprendimą.
Profesionali psichologinė pagalba rekomenduojama ne tik tiems žmonėms, kurie susidūrė su sudėtingomis situacijomis ar jau kenčia nuo simptomų ir sutrikimų, bet ir gerai funkcionuojantiems klientams, siekiantiems labiau pažinti save, elgtis “sveikiau” bei pagerinti savo gyvenimo kokybę.
Psichologinė nemokama pagalba Vilniuje, psichologinė pagalba telefonu bei internetu
Čia rasite informacijos apie psichologo pagalba nemokamai arba savanorių teikiamą psichologine pagalba telefonu ir internetu.