Antidepresantai be recepto

Jonažolės preparatai

Jonažolės (Hypericum perforatum) preparatai.   Juos vartoja pacientai savarankiškai arba net šalia antidepresantų. Jie tinkami lengvai depresijai gydyti. Poveikis panašus į mažos triciklių antidepresantų dozės. Jonažolės preparatai veikia kaip silpni MAOI, todės nerekomenduojama jų derinti su antidepresantais, nes yra galimas serotoninerginis sindromas. Be recepto vaistinėje galima nusipirkti natūralių antidepresantų – jonažolės kapsulių – Cesradyston 425mg. Šios kapsulės lengvos depresijos atveju gali būti veiksmingas preparatas ir kainuoja apie 50 lt . Analogiškas pigesnis variantas būtų nusipirkti jonažolių arbatos, kuri vaistinėse paduodama be recepto, jos 100 g. kaina apie 6 lt.

Triptofano dariniai

Depresija dažniausiai kyla sumažėjus serotonino koncentracijai smegenyse. Triptofano dariniai yra serotonino prekursoriai, todėl pakankamas jų kiekis užtikrina efektyvią serotonino sintezę galvos smegenyse.

Triptan. Maisto papildas, kuriame gausu 5-HTP. 5-hidroksitriptofanas (5-HTP) yra pagrindinis serotoninio prekursorius. Vartojama Triptan forte 150mg po kapsulę per dieną valgio metu. Jeigu vyrauja miego sutrikimai – 1 kapsulę prieš miegą.

Oksitriptanas Triptosanas. Depresija dažniausiai kyla sumažėjus serotonino koncentracijai smegenyse. Triptofano darinys – triptosan didina serotonino koncentraciją galvos smegenyse ir taip mažina depresiją. Triptosan 150mg, N40

Magnis

Magnis šalia kitų gerų savybių širdžiai ir kraujotakai turi ir antidepresinį poveikį. Todėl rekomenduojame magnį ir jo preparatus lengvų depresijų atvejais ypač lydimų galvos spaudimo, migrenos ir miego sutrikimų.

Magnis 24, bioMagnesium 310mg

Magnis + B6

Magnis 350mg+ Kalis 300mg

Nervostrong

B grupės vitaminai

Milgamma N ampulės 5/10 į raumenis arba į veną (Milgamma NA)

Milgamma N kapsulės 20/100 arba 100 draž. 30/100

Benfogamma – tai grynas vitaminas B1 lengvai pasisavinamoje formoje yra 50mg ir 300mg tabletės

Neurorubin

B strong

Berocca Plus šnypšiosios tabletės N10 – B grupės vitaminai, C vitaminas, kalcis, magnis, cinkas.

Lipoinė rūgštis

Thiogamma – alfa lipoinė rūgštis – labai svarbi medžiaga smegenų ląstelių regeneracijai – prie Alzheimerio ligos, kitų nervų sistemos lasteles pažeidžiančių ligų. Labai efektyvus diabetinės polineuropatijos gydymui. Taip pat stipriai veikia netik nervų, bet ir kitų lorganų – ypač kepenų, inkstų  ląstelių regeneraciją. Alfa lipoinės rūgšties oralinis preparatas Thiogamma 600 arba injekciniai Thiogamma 600 inj preparatai ampulėse parenteraliniam gydymui.

Omega

Omega-3 tai būtinos smegenų veiklai nepakeičiamos nesočiosios riebalų rūgštys.

Omega-3 Super

MegaRed Omega-3

ActaVit Omega-3 

Omega 3 žuvų taukai – tai maisto papildas. Žuvų taukai – turintys daug omega 3. 1000mg kapsulės N60. Nereceptinis. Nekompensuojamas. Kaina apie 40.73 Lt.

Valerijono šaknų preparatai

Valerijono šaknų preparatai naudojami –  nervinės įtampos sukeltos nemigos, per dideliam psichikos jautrumui gydyti.

Valerijonų tinktūra. Nervinės įtampos simptomams malšinti po 0,5-1 arbatinį šaukštelį tris kartus dienoje. Miegui pagerinti – 1 arbatinį šaukštelį prieš miegą.

Valeradix . Sudėtis: valerijonų šaknys, apynių spurgai, melisų lapai ir sukatžolių žolė. 2 tabletes prieš miegą.

Neuromed kapsulės. Valerijono šaknų, paprastųjų apynių spurgų ir rasuvųjų paiflorų žolės sausojo ekstrakto kapsulės. 2-3 kapsules prieš miegą.

Antidepresantai be recepto

Antidepresantai be recepto – kaip cheminiai preparatai nėra parduodami.  Pagal sveikatos apsaugos ministro įsakymus visi antidepresantai, kurie yra cheminiai vaistai, raminamieji ir migdomieji, vaistinėse parduodami griežtai pagal receptą. Todėl norėdami įsigyti antidepresantus, turėtumėte kreiptis į gydytoją psichiatrą. Šiame skyrelyje paminėti preparatai yra nereceptiniai antidepresantai, maisto papildai ir vitaminai turintys antidepresinį poveikį. Jie naudojami tik lengvų depresijų atveju arba tik kaip papildomas preparatas vidutinių depresijų ar kitų sutrikimų atveju.