Psichologo konsultacija
Psichologo konsultacija arba psichologo patarimai – tai žinovo, psichologijos specialisto – psichologo patarimas.
Psichologo konsultacija klientui padeda analizuoti jo psichologinę situaciją; nustatyti esamas bei potencialias psichologines problemas ir jų sprendimų galimybes; įgauti reikalingų žinių; stiprinti psichologinį įžvalgumą; vystyti, organizuoti ir nukreipti savo pačių žinias; įgauti specifinių žinių; priimti racionalius ir atsakingus sprendimus.
Psichologo konsultacijai būdinga:
a) abipusis kliento ir psichologo bendradarbiavimas;
b) identifikuojama specifinė kliento psichologinė problema/mos;
c) problemos sprendimų būdų paieška, alternatyvų aptarimas, psichologo patarimai, kaip spręsti kliento problemą;
d) psichologo patarimai yra rekomendacinio pobūdžio.
Psichologo konsultacijos procesas apima psichologo konsultanto ir kliento bendrą veiklą, kurios tikslas – tam tikrų psichologinių uždavinių sprendimas ir kliento funkcionavimui reikalingų veiklos pasikeitimų įgyvendinimas. Labai svarbus čia yra psichologo ir kliento bendradarbiavimas, abipusis pasitikėjimas, pakankama motyvacija keistis ir, žinoma, – geras psichoterapinis ryšys. Daugelio psichoterapijos efektyvumą tiriančių tyrimų rezultatuose – šis faktorius nurodomas vienu iš svarbiausiu, – jis netgi viršiją psichoterapeuto specialybę, psichoterapinės mokyklos pakraipą ar taikytą psichoterapijos metodologiją.
Psichoedukacija – dažnas psichologo konsultacijos komponentas, apima kliento švietimą, mokymą atskira psichologine tematika ir trūkstamų žinių suteikimą. Labai daug psichologinių problemų kyla iš žinių ar supratimo stokos bei netinkamo ar iškreipto psichologinės problemos interpretavimo, todėl psichologo konsultacija retai išsiverčia be psichoedukacijos.
Psichologo konsultacija skiriasi nuo psichoterapijos, kuri iš esmės yra gydymo intervencija. Psichoterapeutas, naudodamas specialias psichoterapines intervencijas gydo psichikos sutrikimus, palaipsniui įtakodamas paciento asmenybės pasikeitimą. O psichologo konsultacijos metu vyksta lygiavertis apsikeitimas informacija, kliento apmokymas, informavimas, trūkstamų žinių suteikimas, rekomendacinio pobūdžio patarimai klientui, kaip geriau būtų spręsti išsakytas problemas.
Nors ir yra panašios, bet psichologo konsultacija skiriasi nuo psichologinės emocinės paramos ar pagalbos, kurias teikia savanoriai bei atskirų bendruomeninių ar krizių centrų tarnybos. Psichologinė emocinė pagalba yra kaip pirmoji pagalba – ūmios stresinės situacijos, ligos ar krizės ištiktiems žmonėms, padedanti nusiraminti ir susiorientuoti pasikeitusioje situacijoje. Jį yra labai reikalinga ir būtina pradžioje, bet tolimesniam problemų sprendimui ar gydymui yra reikalinga profesionali psichoterapeuto ar psichologo konsultacija.
Dažnai, ypač pirmą kartą susidūrus su šios srities problemomis, psichologo konsultacija būtų pirmas teisingiausias žingsnis, padedantis aiškiau įvertinti Jūsų situaciją ir numatyti galimus tolimesnius žingsnius. Susisiekime – ir mūsų psichologai Vilniuje padės Jums susiorientuoti ir suteiks kokybišką psichologo konsultacija. Jeigu kartais Jūs neturite galimybės aplankyti mūsų kabinete Vilniuje, suteiksime Jums psichologo konsultacija internetu. Prisijunkite prie mūsų internetu per Skype ir pridėkite mus prie kontaktų. Mūsų Skype vardas: privatus.psichiatras