Kava, šokoladas ir bananai

Nuotaiką pagerina kava, juodasis šokoladas, migdolai, kakavos pupelės, sėklos, graikiški ir lazdynų riešutai, brokoliai, špinatai, neskaldytų grūdų javainiai, bananai ir ananasai. Pasirodo, yra natūralių maisto produktų ir kitokių – ne cheminių būdų nuotaikai pataisyti. Štai keli nuotaiką stimuliuojantys maisto produktai:

Juodasis šokoladas, kakavos pupelės

Puikus antidepresiškai veikiantis produktas – skanus, tiesa, yra gana kaloringas. Šokolade labai daug teobromino ir feniletilamino, kurios ir yra pagrindinės antidepresinės medžiagos. Kakavos pupelėse yra ir magnio, kuris stiprina nervų sistemą. Šis skanėstas pataisys nuotaiką. Daugeliui mėgstamas antidepresantas yra būtent šokoladas.

Kava

Keturis ar penkis kavos puodelius per dieną išgeriantiems depresijos tikimybė sumažėja 50 proc. Išgeriant per dieną du – tris kavos puodelius, depresijos grėsmė sumažėja 15 proc. Tokie 10 metų trukusio tyrimo, kuriame dalyvavo 51 tūkst. dalyvių, rezultatai. Jie išspausdinti žurnale „Journal of the American Medicine Association“.

Pagal vieną teoriją, kofeinas silpnina cheminės medžiagos – adenozino poveikį. Nuo adenozino jaučiamės apsnūdę, sumažėja nervų ląstelių aktyvumas. Adenozino receptorius blokuoja ir kai kurie antidepresantai. Pasirodo, kavoje esantis didelis kofeino kiekis kur kas efektyviau užkerta kelią depresijai negu šokoladas ar arbata.

Sėklos, riešutai, brokoliai, špinatai

Įvairios sėklos, riešutai ypač anakardžių riešutai. Šiuose riešutuose esantis triptofanas transformuojasi į serotoniną.  Nuotaikai pakelti patariama suvalgyti saujelę saulėgrąžų sėklų, migdolų, lazdynų ar kitokių riešutų. Šiuose produktuose gausu B grupės vitaminų (ypač B6 ir folinės rūgšties). Taip pat jums nuotaiką pakels brokoliai, špinatai ir salotos. Šiose daržovėse gausu folinės rūgšties, kuri ramina nervus bei stiprina atmintį.

Neskaldytų grūdų javainiai

Neskaldytų grūdų produktai. Juose gausu vitamino B3 (kitaip dar vadinamo niacinu arba nikotino rūgštimi), kuris kartu su antidepresiniu poveikiu didina vyrams ir potenciją. Jo yra kepenyse ir rupių miltų duonoje.

Honkonge universiteto tyrėjai 161 vyrui nurodė tris mėnesius kasdien suvartoti po 2 – 3 500 miligramų niacino tabletes. Paaiškėjo, kad žymiai pagerėjo ne tik nuotaika, bet ir jų seksualinis gyvenimas, lyginant su tais, kurie vartojo placebą. Be to, niacinas plečia kraujagysles. Tyrėjai skyrė kur kas didesnę niacino dozę, nei įprastai rekomenduojama (įprasta dozė – 14 miligramų per dieną). Pakanka dviejų neskaldytų grūdų javainų per dieną, kad gautumėte trečdalį rekomenduojamos dienos dozės.

Bananai ir ananasai

Ananasuose esantis vitaminas C ne tik padeda stiprinti imuninę sistemą, bet ir suteikia gyvybingumo. Taip pat šis vaisius – serotonino šaltinis. Reguliariai valgant bananus daug paprasčiau atsikratyti streso. Šiuo saldžiuose vaisiuose yra daug alkaloido harmano, kuris ne tik saugo nuo depresijos, bet ir sukelia euforiją. Gal nuo šiol bananai taps jūsų mėgstamu antidepresantu 🙂